יש סיבה לאופטימיות :) שינוי התקשורת עם המתבגרים, ליצירת מוטיבציה

יש סיבה לאופטימיות - תקשורת מקרבת בגיל ההתבגרות איתי מלר

כמה פעמים נתקלתם במרצה שנותן את הסקירה המדכאת אודות מצבם העגום של בני הנוער, "ותרבותם הריקנית"? כמה נזק נגרם משיקוף שלילי אודות המצב - ולא ממתן כלים לרתימת "טובי בנינו ובנותינו" לשיתוף פעולה מועיל ולשינוי חברתי? גם אם לכל הקשיים המשוקפים לנו יומם וליל ישנה אחיזה במציאות - אנו סוכני השינוי, מאמינים שיש כאן פספוס אדיר - ובצדק! המתבגרים של היום מדברים בשפה שאנחנו פשוט לא זוכים לדבר בה, הם מבינים תהליכי עומק ותמורות ברבדים עמוקים, שלנו המבוגרים לעולם לא תהיה בהם דריסת רגל... למה לא להיעזר בהם, ולהרוויח לא רק שינוי חברתי, אלא גם את היעד הנכסף של מניעת סיכון? 

 

זו הרצאה מומלצת לצוותי עבודה וטיפול: יועצות חינוכיות, מורים ומדריכים המחפשים דרכים אפקטיביות ליצירת מוטיבציה והנעת הנערים לפעול למען שינוי חברתי. במהלך המפגש ניתן לבחון דרכים שונות לשיפור מכלול הכישורים התקשורתיים הנוגעים לסביבת העבודה עם בני הנוער ועם המתבגרים הצעירים. ההרצאה פותחת חלון חדש לסביבת עבודה מוכרת, ומציעה אפשרויות אופטימיות בסביבה שהפכה מזמן לפסימית. סמים, אלכוהול, מיניות, אלימות והתמכרויות לתכנים פורנוגרפיים ברשת - כל אלו, סימפטומים לבעיה ולא העיקר, אז למה לא להתבונן על המחולל? הרצאה זו פותחת חלון לעיקר, ועוזרת להתמקד בנער ובכוחותיו החיוביים ולא בחולשותיו. בין הנושאים העולים במפגש:

1. הצורך בחלופות יעילות לפתרון קונפליקטים בקרב מתבגרים 

2. כלים מעשיים לפתיחת חלון אמפתיה כתנאי להצלחה בתהליך טיפולי וחינוכי

3. שאלת המשמעות כציר מרכזי בניווט המתבגרים בצמתי הכרעה

4. הכירות מחודשת עם עולם התוכן של המתבגרים - על צדדיו החיוביים

5. מודל "משולש הזהות" וטכניקת הגיוס הרגשי לפעולה. 

 

על המרצה וההרצאה: איתי הוזמן להעביר את ההרצאה בפני צוותים חינוכיים שכבר "פגשו הכל" וכמובטח, הגיש הרצאה מהוקצעת, צבעונית מלאת הומור ומאירת עיניים!!! מרצה מומלץ, מומלץ בחום!!! (ליאת מדריכת עו"סים)