הורים למתבגר הדיגיטלי

 מי במרכז: הילד, ההורים, או הבעיות? איתי מלר מציע לשנות את הפוקוס על הבעיה  ולראות תמונה ברורה יותר

ההורות בעידן הדיגיטלי מציבה אתגרים רבים ומורכבים מאי פעם. העולם הווירטואלי המתקיים במקביל למציאות – הוא מקנה תחושה מזוייפת של נראות ואכפתיות, אך בפועל המצב הפוך בתכלית. התמכרות למסכים, "אתגרי רשת", אפליקציות מסוכנות כגון: TIK-TOK, OME-TV, חרמות בוואטסאפ ופלטפורמות דיגיטליות למשחקי רשת - המאפשרות שיח בלתי מבוקר עם פדופילים  - לצד שליחת תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני מפורש. המתבגרים של היום מדברים בשפה חדשה, ואילו אנחנו מנסים לתקשר איתם כמו פעם: אחריות, שיקול דעת וערכים. איך לגשר על פערי הדורות ולאפשר שיח בריא יותר איתם? 

ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת של נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. בשנים האחרונות נחשפים ההורים לכמות אדירה של: שיטות, רעיונות, ראיונות וספרים, הנוגעים לשאלת "גישת הורות הנכונה". ריבוי הרעיונות והמידע, אינם תורמים לתחושת הביטחון והיציבות של הורים רבים החווים את תחושת הנבדלות מילדיהם המתבגרים בעידן הדיגיטלי. בהרצאה נלמד איך לתרגם את המסר מ"הורית" ל"מתבגרית" וינתנו כלים המיועדים לקרב בין הצדדים -בכדי לבנות תקשורת בריאה ויציבה יותר בבית, ובמרחב הוירטואלי. 

נשאל, "איך ניתן לסגור את הניידים מבלי להרוג את האני הדיגיטלי", ונדגיש את מקום ההורה כנוכח באופן דינמי, בסביבה משתנה זו. נכיר את המלכודות המסוכנות ביותר - ומצד שני, את האפשרויות המדהימות שבכלים החדשים. ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת, אמון, סקרנות בריאה לצד נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. 

הרצאה מומלצת, מצחיקה דינאמית וסוחפת, המעוררת מחשבה ומעניקה כלים יעילים לשינוי האקלים מול המתבגרים ולחיזוק תחושת הביטחון של ההורה. ההרצאה מציגה את מציאות חייהם ואת צורכיהם הרגשיים והחברתיים של הילדים – ומכאן גם את הצורך שלהם בהתנהגות מסכנת. 

המרצה: איתי מלר, מרצה להורים, אנשי מקצוע וטיפול למעלה מ 15 שנה. מומחה בנושא תקשורת ומניעת סיכון בגיל ההתבגרות, מפתח שיטת "מנהיגות לשינוי חברתי". בעל תואר MA-Mc.dr בחקר סכסוכים וגישור. מנחה מומלץ של משרד החינוך, שפ"י והמשרד לבט"פ. מגשר מוסמך של אונ' ת"א, ושל מרכז "שניידר" בשיטת הסמכות החדשה.