אודות

איתי מלר, הרצאות שנשארות בתודעה. מומלץ בחום

נעים מאד! שמי איתי מלר, מרצה בתחום התקשורת הבין אישית והרגשית בעידן הדיגיטלי. בעל תואר שני (Ma. McDr) ומגשר קליני. תחום המומחיות שלי נוגע בתקשורת בין אישית, תקשורת מקרבת, יצירת מוטיבציה, מיניות בריאה, גיל ההתבגרות ובמניעת סיכון והתמכרויות.  

רקע כללי:

בני הנוער מוצפים כיום, יותר מאי פעם בגירויים חיצוניים ובתחושת בלבול גדולה, מה שבמקרים רבים מביא לניתוק בין עולם המבוגרים לזה של המתבגרים. השימוש בסמים, אלכוהול, ושלל חומרים נדיפים הם פועל יוצא של המציאות החברתית בה אנו חיים. אני מאמין כי הסמים והאלכוהול – אינם ה-בעיה של החברה, אלא מהווים סימפטום לבעיה גדולה יותר 

תרבות הצריכה והשפע אינה רק מציאות עמה מתמודדים המבוגרים. במקרים של היעדר גבולות ומסגרות - וכפועל יוצא של תרבות זו, מחפשים בני הנוער ריגושים ומסגרות חלופיות לאלו המוצעות על ידי ההורים והמסגרות החינוכיות. תרבות הפנאי הצעירה, בין אם מדובר בבילוי או בצריכת "זמן מסך", נועדה להעצמת תחושת ה"כיף". זהו השער למעגלי הסיכון הראשוניים: סמים, אלכוהול, נרגילות, לצד אלימות, והתמכרויות למחשב, מסכי הניידים למיניהם, ולמין כאמצעי להשגת מעמד חברתי.

 גישה מקצועית:

מאז שנת 2004 אני עוסק בהנחיית קבוצות ובהרצאות הנוגעות בסוגיות של מניעת התנהגויות סיכון, כלומר שימוש בסמים, אלכוהול ושתייה מבוקרת, עישון סיגריות ונרגילות, זאת לצד מניעת אלימות ואלימות מינית. אני מאמין בשינוי חברתי הנובע כתוצאה משינוי דפוסי מחשבה והתנהגות, לא רק בקרב בני הנוער אלא גם בקרב המבוגרים. לפי ראות עיניי מסר לשינוי יכול לעבור רק כאשר מדברים בגובה העיניים ולאחר שנוצר חיבור עם דמות סמכותית. אני מאמין בהעברת המסרים על דרך ההומור ובאופן הברור ביותר. החכמה היא להצליח ולהנגיש נושאים ברמה אקדמית עבור ילדים ונוער, זאת בכדי להוביל שינוי בדפוסי המחשבה וההתנהגות החל מהמפגש הראשון. אני מאמין כי בכל אחד מאיתנו קיים הפוטנציאל להפוך למנהיג חברתי חיובי, ולחולל שינוי מהותי בטווח המיידי בסביבתנו הקרובה.

אני מאמין שכל אדם זקוק למסגרות, גבולות וחיבור אותנטי לסביבתו הקרובה. הגורמים הללו מהווים בעיניי את עמודי הטווח של בניית האישיות של אדם בוגר ומתפקד מבחינה חברתית ומוסרית. במסגרת עבודתי אני שוזר את הערכים הללו בהרצאות ובמפגשים אותם אני מקיים. הרעיון המרכזי הוא מתן כלים ביקורתיים שיעזרו בתהליכי קבלת ההחלטות, תוך יצירת מוטיבציה פנימית לשינוי.

 

מיהו קהל היעד ?

 

בפשטות, כולם! התכנים רלוונטיים לכל מי שרוצה בקהילה וסביבה מוגנת וחזקה. הורים, מורים, סבים סבתות, סטודנטים, או זוגות צעירים. כל שבא במגע יום-יומי עם בני נוער וילדים (מבחינה חינוכית, קהילתית, ומשפחתית) כולל לבני הנוער עצמם.

חברות היי-טק, כנסים מקצועיים, ועדי עובדים וקהילות לומדות: הרצאות מידע מרתקות, צבעוניות ואטרקטיביות - המטפלות בנושאים חשובים באופן קליל ומשמעותי. 

הורים, סגל ואנשי מקצוע: התכנים אותם תפגשו במפגשים אלו נוגעים מספר נושאי ליבה המרכיבים את עולמם של המתבגרים: סקס סמים ויוטיוב (כשמה של אחת ההרצאות הפופולריות בתחום), "הגיל הרך מול המסך" והמהפכה האנטי-סלולרית, מפגש עם עולם התוכן של תרבות-הפנאי של בני הנוער; התמודדות עם מתבגרים במצבי ניתוק; ביאור מושגים מעולם הסמים והאלכוהול; מידע עדכני על סיכונים בסביבה הפיזית והוירטואלית; גלישה מסוכנת ברשת ובסלולר; מין ומיניות בעולמם של המתבגרים.

 נוער: הרצאות מידע וסדנאות כיתתיות וקבוצתיות. הסוגיות הנדונות מקיפות שלל התנהגויות סיכון, כגון: שתיית אלכוהול בלתי מבוקרת, עישון, עישון נרגילות, נטילת סמים והשלכותיה של התנהגות מגבירת סיכון. בני הנוער מקבלים כלים ביקורתיים להתמודדות עם מצבים של השפעה חברתית, לחץ חברתי, מצבים מסכני חיים, היעדר גבולות ונטילת אחריות. בנוסף לכך, מתקיימות סדנאות הנוגעות בסוגיות הרגישות ביותר של בני הנוער, מין מיניות ורגש בעידן הדיגיטאלי.

השינוי מתחיל כרגע, בהצלחה!

ליצירת קשר לחצו כאן

photo 1496154704336 6c88a94a019a.ItayContact4.kelly sikkema 266805 unsplash.ItayContact3.photo by Alexander Dummer.amritanshu sikdar 253730 unsplash