הורים למתבגר הדיגיטלי

 מי במרכז: הילד, ההורים, או הבעיות? איתי מלר מציע לשנות את הפוקוס על הבעיה  ולראות תמונה ברורה יותר

ההורות כיום מציבה אתגרים רבים ומורכבים בפני כל מי שנוטל בה חלק. המתבגרים של היום מדברים בשפה חדשה, ואילו אנחנו מנסים לתקשר איתם כמו פעם. באמצעים המוכרים לנו: תקשורת בין אישית. אך כאשר מנסים לגשר בין פערי הדורות מגלים כי לעיתים יש צורך במתורגמן אשר יקרב בין הצדדים ויביא לבניית תקשורת בריאה ויציבה יותר. 

ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת של נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. בשנים האחרונות נחשפים ההורים לכמות אדירה של: שיטות, רעיונות, ראיונות וספרים, הנוגעים לשאלת "גישת הורות הנכונה". למעשה, ספרות העיון הנוגעת בנושא זה – שניה בעולם רק לספרי הבישול... ריבוי הרעיונות והמידע, אינם תורמים לתחושת הביטחון והיציבות של הורים רבים החווים את תחושת הנבדלות מילדיהם המתבגרים בעידן הדיגיטלי.

נשאל, "איך ניתן לסגור טלפון מבלי להרוג את הישות הווירטואלית", ונדגיש את מקום ההורה כנוכח באופן דינמי, בסביבה משתנה זו. ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת של נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. 

הרצאה מומלצת, מצחיקה דינאמית וסוחפת, המעוררת מחשבה ומעניקה כלים יעילים לשינוי האקלים מול המתבגרים. ההרצאה מציגה את מציאות חייהם ואת צורכיהם הרגשיים והחברתיים של הילדים – ומכאן גם את הצורך שלהם בהתנהגות מסכנת. בעידן שבו אדם, אינו לבד מרגע שהתעורר, חשים בני הנוער בדידות יותר מאי פעם. העולם הווירטואלי המתקיים במקביל למציאות – מקנה תחושה מזוייפת של נראות ושל אכפתיות, אך בפועל המצב הפוך בתכלית...  

המרצה: איתי מלר, מנהל מרכז "מנהיגות לשינוי חברתי", ומנהל המרכז לתקשורת מתבגרים במכון "מראות". בעל תואר MA-Mc.dr בחקר סכסוכים וגישור, מתמחה בנתק שבין עולם המבוגרים לעולם המתבגרים, מטפל מנחה ומגשר מוסמך של אונ' ת"א, ושל מרכז "שניידר" בשיטת הסמכות החדשה.