הרצאות לצוות טיפולי והורים


"ילדים מול מסכים" או "הגיל הרך מול המסך" הנה ההרצאה המעודכנת והרלוונטית ביותר כיום עבור הורים לילדים בגיל הרך - ועד לגילאי סוף בתי הספר היסודי (שנה עד 11). בהרצאה כלים רבים העוזרים להורים לצלוח את התקופה הקריטית בה מפתח הילד את החוסן הרגשי, והחברתי שלו - בעידן הדיגיטלי. בין הנושאים בהרצאה: * חשיפה למסכים מגיל הינקות - השלכות וסיכונים. * מתי לתת לילד את הנייד הראשון שלו? * מה עושים כשהילד שלי הוא האחרון בלי נייד בכתה? * חרמות והשפלות דיגיטליות בוואטסאפ - דרכי פעולה ומניעה. * מיניות וחשיפה לפורנוגרפיה. * כוחה של הקהילה והיכולת להגן על הילדים בעזרתה. * איך לפעול כמודל הורי לצמצום הסיכון? * ואם כבר להצטרף ליזמה קהילתית - איך לעשות את זה נכון?

קרא עוד >

ההורות כיום מציבה אתגרים רבים ומורכבים בפני כל מי שנוטל בה חלק. המתבגרים של היום מדברים בשפה חדשה, ואילו אנחנו מנסים לתקשר איתם כמו פעם. באמצעים המוכרים לנו: תקשורת בין אישית. אך כאשר מנסים לגשר בין פערי הדורות מגלים כי לעיתים יש צורך במתורגמן אשר יקרב בין הצדדים ויביא לבניית תקשורת בריאה ויציבה יותר.  ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת של נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. בשנים האחרונות נחשפים ההורים לכמות אדירה של: שיטות, רעיונות, ראיונות וספרים, הנוגעים לשאלת "גישת הורות הנכונה". למעשה, ספרות העיון הנוגעת בנושא זה – שניה בעולם רק לספרי הבישול... ריבוי הרעיונות והמידע, אינם תורמים לתחושת הביטחון והיציבות של הורים רבים החווים את תחושת הנבדלות מילדיהם המתבגרים בעידן הדיגיטלי. נשאל, "איך ניתן לסגור טלפון מבלי להרוג את הישות הווירטואלית", ונדגיש את מקום ההורה כנוכח באופן דינמי, בסביבה משתנה זו. ההרצאה תניח יסודות לשפה משותפת של נקיטת משנה זהירות, הצבת גבולות וכלים לחיזוק הנוכחות של ההורה גם אם אין בכוחו להבין את העולם הדיגיטלי לעומקו. 

קרא עוד >

"מה הם עושים שם? למה הם נחשפים? כמה סקס הם באמת עושים? מה עובר עליהם? האם הם נפגעים, או שאולי הם הפוגעים? מה עושים עם זה? והאם אין מה לעשות בעניין?"  זו הרצאה שהיא חובה לכל הורה המעוניין לאפשר לילדיו התבגרות מינית, חברתית ורגשית בריאה יותר.

קרא עוד >

כמה פעמים נתקלתם במרצה שנותן את הסקירה המדכאת אודות מצבם העגום של בני הנוער, "ותרבותם הריקנית"? כמה נזק נגרם משיקוף שלילי אודות המצב - ולא ממתן כלים לרתימת "טובי בנינו ובנותינו" לשיתוף פעולה מועיל ולשינוי חברתי? גם אם לכל הקשיים המשוקפים לנו יומם וליל ישנה אחיזה במציאות - אנו סוכני השינוי, מאמינים שיש כאן פספוס אדיר - ובצדק! המתבגרים של היום מדברים בשפה שאנחנו פשוט לא זוכים לדבר בה, הם מבינים תהליכי עומק ותמורות ברבדים עמוקים, שלנו המבוגרים לעולם לא תהיה בהם דריסת רגל... למה לא להיעזר בהם, ולהרוויח לא רק שינוי חברתי, אלא גם את היעד הנכסף של מניעת סיכון?   

קרא עוד >

סדנה בנושא בחירה חופשית אל מול תרבות הפתרונות המהירים. בסדנא ינתנו כלים להתמודדות עם אכזבות ודחיית סיפוקים. אי יכולת דחיית סיפוקים והתמודדות עם אכזבות, הם מהגורמים הראשיים לאי התאמה למסגרות בהם נמצאים בני הנוער בהווה ובעתיד. הסדנה המיועדת לכיתות ז' – י', ותפקידה להדגיש את הפער בין הרצוי למצוי. במהלך הסדנה יעלו נושאים כגון צריכה וצרכנות כמרכיב בסיסי בחיי הנוער ומנגד יוצגו חלופות. על בסיס סדנה זו ניתנת הרצאה להורים ולסגל הדרכה אשר מקנה כלים אלטרנטיביים להתמודדות עם בעיית האינדיבידואל בקרב הנוער. סדנה מומלצת לסלילת הדרך לפתרון בעיות של אקלים חברתי אילם, ומנותק.  

קרא עוד >

קורס יישומי המעניק כלים מעשיים לגישור ויישוב סכסוכים בקהילה ובמשפחה. הקורס מתקיים בקבוצות של עד 20 משתתפים, ומתאים לכלל הגילאים, תוך כדי התאמה לכל קבוצה ומאפייניה. המנחה בעל תואר שני בחקר סכסוכים ובגישור (MA, אוניברסיטת תל אביב), ובעל תעודת מגשר מוסמך (אונ' ת"א). בסוף התהליך יקבלו המשתתפים תעודת גמר של "מנהיגות לשינוי חברתי" תכני המפגשים משתנים בהתאם לצרכי הקבוצה: 1: גישור במשפחה 2: גישור בקהילה 3: גישור בבית הספר 4: גישור בין מתבגרים למבוגרים (תוכן ייחודי)

קרא עוד >