אלכוהול והשפעה חברתית

הרצאה בנושא מניעת אלכוהול

אלכוהול, הפך להיות שחקן מרכזי בתחום החברתי כיום, זאת חרף מאמצי המערכת למנוע את ההתדרדרות. כשמתבוננים על התופעה מגובה עיני המתבגרים - מתגלה תמונה מטרידה למדי. בהיעדר כלים אחרים לתקשורת בין אישית: האלכוהול הוא החלופה הזמינה ביותר לפתרון הקשיים התקשורתיים. איך קורה שבמלכודת הזו נופלים לא רק הבנים (הרואים באלכוהול הזדמנות לבילוי \ תקשורת \ נחמה \ זרז לתקשורת מינית), אלא גם הבנות המוכנות לקחת חלק בביטון מעמדו של האלכוהול כמרכיב מרכזי ביצירת הנורמות התקשורתיות כיום - כאשר הן רק "זורמות"?

מה בהרצאה? מניעת סיכון באופן יעיל: בשילוב מרצונם של הנערים בשינוי... שימוש במצגת, סרטונים והרבה הומור. מידע רלוונטי בגובה העיניים, כלים ביקורתיים, מנהיגות חברתית כחלופה להשפעה חברתית שלילית, תקשורת רגשית, ושימת גדש על ההפרדה שבין עולם המדיה ה"חברתית" לבין העולם האמתי. זו הרצאה קלילה, הנוגעת בנושאים "כבדים" ללא שימוש בפרובוקציות ובתכנים "בעייתיים" מדי... ההרצאה מציעה פתרון, ייחודי, ומאפשרת לתלמידים לרכוש כלים המסייעים להם בשינוי חברתי משמעותי. 

drinking togetherמניעת התנהגויות סיכון, מקיפה בתוכה את טווח האמצעים החלופיים העומדים לרשותם של מתבגרים וילדים העומדים על סיפו של גיל ההתבגרות. כיום, מתבגר אשר מבקש לפתח את האישיות והאופי החברתיים שלו, חש בדידות חברתית ויכולות תקשורת בין אישיות מוגבלות (תוצר של תרבות המדיה החברתית, וצריכת תכנים מקוונים  באופן בלתי מבוקר). כל אלה עומדים במקביל לתחושת שבר חברתית של מבנה יציב של בעלי תפקידים בסביבתם הקרובה של הילדים. במילים אחרות, מעגלי הסיכון אשר תופסים כיום מקום מרכזי בתרבות המתבגרים - אינם המחולל - כי אם התסמין. 

מטרת המפגש הוא לאפשר יצירת קשרים חברתיים, לצד פיתוח אופיים היציב והמשלב פרטיות, ציבוריות, חברה ואף קהילה (התנדבות בגופים ציבוריים ותרומה ללא תמורה), וזאת בעזרת הירתמות חברתית, ואישית הנובעת מתחושת אחריות. הרצאה מומלצת ומעוררת השראה, המיועדת לתלמידי חטיבות ביניים, ומותאמת לקהלי יעד מגוונים. ההרצאה  מותאמת גם לציבור המסורתי. ניתן להזמין הרצאה דומה המיועדת לתלמידות ולתלמידים מהמגזר החרדי, ומותאמת לצרכיהם. 

איתי מלר: מרצה מומלץ, ומומחה בתחום התקשורת שבין מתבגרים ובין עולם המבוגרים. בעל תואר שני, ותעודת מגשר מוסמך מאוניברסיטת תל אביב